Sosyal Medya Yönetimi

 

sosyal-medya-yonetimi

Sosyal Medya Yönetimi , günümüz artık internet devrini yaşamaktadır. Yaşamımızda her şey bir şekilde internet ile bağlantılı olmaktadır. Bu internet devrimine medyanın da karşılıksız kalması düşünülemezdi. Sonunda sosyal medya doğdu. Aslında sosyal medyanın doğması kaçınılmaz bir sondu. İnsanlar sadece kendi istedikleri şeyleri görmek, istedikleri alanlarda istedikleri kişilerden haber alma özgürlüğüne kavuşmuş oldu. Futbol ile hiç ilgilenmeyen birisi için dünyaları oynatan bir transfer haberi, kuzeninin yeni bir fotoğrafına göre daha önemsiz olabilir. Bu nedenle sosyal medya, her insan için ayrı bir medya organıdır ve bu nedenle günümüzde çok değerlidir.

Sosyal Medya

Bu denli önemli bir hal almışken, sosyal medya yönetimi hizmeti de hayatımıza hızı bir giriş yapmış bulunuyor. Neden bu hizmete ihtiyaç duyacağınızı düşünebilirsiniz. Bunu şu şekilde düşünelim, şirketinizin nasıl ki halkla ilişkiler, reklamcılık gibi departmanları var. Buradan anlayacağımız üzere halkta şirketinizin bıraktığı intiba oldukça önemli. Bunu işin uzmanına bırakmış, bunu için bir kadro oluşturmuşsunuz. Şimdi burada da sosyal medya aslında direk kitle demektir, hem de bu kitle şirketiniz ile ilgilenen bir kitledir.

Sosyal Medya Kitlesi

Bu kitle nasıl bizimle ilgili diye de düşünebilirsiniz. Facebook’da sayfanızı beğenen veya Twitter’da kurumsal hesabınızı takip eden veya diğer sosyal platformlardaki hesabınızdan haberdar olan kişiler muhtemelen sizden ürün veya hizmet alan veya almayı düşünen kişilerdir. Bunun yanında sosyal medya reklamcılığı ile belirlediğiniz kriterlere sahip kişilere reklamlarınız gösterilir. Bu nedenle bu kişilerin olduğu bir platformda sosyal medya yönetimi iyi yapılmalıdır. Çünkü bu kişilerin hepsi potansiyel müşterilerdir. Bunun yanında gazete veya radyoya verdiğiniz ilandaki kişilerin içinde sizin yaptığınız iş ile alakalı kaç kişi vardır ki?
Sosyal medya yönetimi, sosyal medyanın bu denli canlı ve güçlü olması sebebiyle şirketler için oldukça önemli bir hal almıştır. Siz de şirketinizi ile alakalı kitleler önünde prestijinizi korumak için sosyal medya yönetimini uzmanına bırakın.

Peki ama nasıl yapıyoruz?

Bu yönetim işi için önce sizi ve yaptığınız işi tanıyoruz. Daha sonra hedefleri ve hangi sosyal platformlarda yer alacağımızı kararlaştırıyoruz. Bu hesapların takibini, güncel paylaşımları yapıyor, trendlere göre paylaşımları güncelliyoruz. Platformda etkileşim kurulan kişilerle iletişimi sağlıyoruz. Gerekli görülen platformlarda reklam yayınlıyor ve bu reklamın hangi kitleye gösterileceğini belirliyoruz. Size çalışmalarımızın detaylı raporunu gönderiyoruz.

Siz de gelin uzman bir sosyal medya yönetimi hizmetine bizimle ulaşın.